BILEX : ul. Milionowa 2k, 93-034 Łódź

BLOG

42 640 37 01

42 680 93 93

biuro@bilex.pl

marketing@bilex.pl

 

Serwis nieczynny

Salon: Pon - Pt 9:00 - 17:00,
Sob. nieczynne

SKONTAKTUJ SIĘ

Diesle umierają? A Alpina na to… niemożliwe!

 

Nie wszystkie marki postanowiły się jednak odwrócić od ropniaków. Są też i takie firmy, które w przyszłość diesli cały czas wierzą. Do nich dołączyła właśnie Alpina. Jak swój pogląd motywują Niemcy?

 

Dziennikarze magazynu WhichCar mieli okazję zapytać o silniki wysokoprężne szefa Alpiny – Andreasa Bovensiepena. Czemu tuner postanowił bronić diesli? Jego zdaniem producenci, a w tym BMW, dysponują wystarczającą wiedzą techniczną pozwalającą na dalsze doskonalenie ropniaków pod względem emisji spalin. Urządzenia takie jak konwerter katalityczny czy AdBlue dowiodły już swoją skuteczność w eliminowaniu ze spalin tlenków azotu. Jednocześnie motory stają się nie tylko czystsze, ale przede wszystkim nadal oferują dobre osiągi przy momencie obrotowym dochodzącym do 900 Nm i rozsądne spalanie.

 

Alpina diesle bardziej podatne na tuning

Co więcej, zdaniem Bovensiepena współczesne diesle nie muszą się obawiać testów emisji spalin i spalania prowadzonych według nowych standardów. Szef Alpiny jest święcie przekonany, że przy obecnym udziale technologii przejdą każde badanie śpiewająco. Czemu tuner nie chce spojrzeć w stronę np. hybryd? Te są dużo bardziej problematyczne w modyfikowaniu od diesli. A jednym z ważniejszych powodów jest chociażby zdecydowany nadmiar masy. Dodanie do silnika benzynowego agregatu elektrycznego i zestawu baterii dociąża auto i sprawia, że to mniej chętnie przyspiesza.

 

ŹRÓDŁO

Q-Service

16 listopad 2018

http://q-service.com.pl/pl/NEWS_URL/diesle-umieraja-a-alpina-na-to-niemozliwe/

POWRÓT

Bilex salon samochodów nowych i używanych w Łodzi. Serwis mechaniczny oraz blacharsko lakierniczy. Wieloletnia tradycja, obsługa na najwyższym poziomie.

Zapraszamy!

KONTAKT

ul. Milionowa 2k 93-034 Łódź

42 640 37 01

42 640 37 01

biuro@bilex.pl

© 2018 Giekastudio.pl